Анонси

 

 
 
 
 
 

Назад

СТАН ПОСІВІВ ОЗИМИХ КУЛЬТУР УРОЖАЮ 2020 РОКУ

В області триває спостереження за станом зимівлі озимих культур.

Тепла погода продовжує порушувати зимовий спокій культур, знижуючи їх зимостійкість. При цьому за період зимівлі погодні умови не створювали загрози для перезимівлі рослин.

На сьогодні озимі перебувають у стані неглибокого зимового спокою. 96% посівів озимих колосових культур на зерно знаходяться переважно в доброму та задовільному стані, решта біля 4% мають слабкий та зріджений стан.

Понад 90% посівів озимого ріпаку знаходяться в доброму та задовільному стані, 7% мають слабкий та зріджений стан, решта – майже 3% загинули на початку осені через нестачу вологи.

Відсутність загроз перезимівлі підтверджується і даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології: 25 січня метеостанціями області були відібрані проби озимих на відрощування для визначення життєдіяльності рослин. Відрощування проводили водним та монолітним методом. За результатами відрощування перезимівля озимих проходить добре. Із 24 відібраних проб озимих зернових всі проби показали відсутню зрідженість (0%). Рослини знаходяться у фазі 3-го листка, утворення вузлових коренів та кущіння. Добре проходить перезимівля і в озимого ріпаку. Із 4 відібраних проб, 4 проби показали відсутню зрідженість (0%). Рослини знаходяться у фазі 1-го справжнього листка.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась лише до 0-4º морозу, а розрахункова критична температура вимерзання рослин озимої пшениці та озимого жита у фазі 3-й листок - кущіння складає 12-17º морозу.

Довідково:

Відповідно заключних даних товаровиробниками області під урожай 2020 року посіяно понад 209 тис. га озимих культур на зерно та зелений корм включаючи ріпак, що склало 93% або на 15,5 тис. га менше заключних даних попереднього року. В тому числі посіяно понад 179 тис. га озимих колосових культур на зерно.

З них пшениця (включаючи тритикале) посіяна на площі 155,2 тис. га або 89% до попереднього року, жито – 22,6 тис. га або 133% до попереднього року, а також посіяно 1,3 тис. га ячменю або 248% до попереднього року.

Посів озимого ріпаку виконано майже на 27 тис. га або 85% до минулорічного, що на 4,9 тис. га менше попереднього року.

Назад