Анонси

 

 
 
 
 
 
 

Назад

ОНЛАЙН-СЕМІНАР ДЛЯ ФЕРМЕРІВ: ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД АГРАРНОГО РЕЙДЕРСТВА?

Найкраща профілактика від рейдерства — це правильно оформлені документи та фізичний захист господарства. Про це йшлося під час онлайн-семінару для фермерів «Захист власності та протидія аграрному рейдерству». Захід організований Міністерством аграрної політики та продовольства України, Українським державним фондом підтримки фермерських господарств, Всеукраїнським Конгресом Фермерів та Громадської антирейдерської платформи за підтримки Програми USAID АГРО.

Від Чернігівської області участь прийняли представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, регіонального відділення Укрдержфонду та фермерські господарства області.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький зазначив: «Щоб уникнути рейдерства, слід чітко оформити документацію та свою власність. За останні роки було багато чого зроблено, щоб зменшити аграрне рейдерство: оновлене законодавство, відкрито ринок сільськогосподарських земель, запущено прозорі земельні аукціони. Білі плями поки є в комунальних землях, переданих громадам».

Рейдерство земельної ділянки починається з договору оренди. Важливо мати оригінали таких договорів, підписані належними особами. Також, слід перевірити інші документи: довіреності, заповіти, розписки, іпотечні договори, попередні договори та паспорти.

Статути агрогосподарств — один з елементів захисту від рейдерства. На жаль, дуже багато статутів не відповідають закону про фермерське господарство, містять застарілі положення і навіть цілі абзаци статутів інших правових форм. В статутах слід ретельно пропрацювати розділи про спадкування, адже без цього спадкування буде відбуватись у судовому порядку і цим можуть скористатись зловмисники.

Під час семінару всі охочі мали можливість поставити запитання і отримати вичерпні відповіді. Подібні заходи Міністерство аграрної політики та продовольства, Український державний фонд підтримки фермерських господарств, Всеукраїнський Конгрес Фермерів та Громадська антирейдерська платформа за підтримки Програми USAID АГРО планують організовувати і далі. Фермерам важлива підтримка, важливо бути обізнаними, як захистити себе, свою землю і майно.

 

Назад