Анонси

 
 

 


Назад

КРЕДИТУВАННЯ АГРАРІЇВ ЧЕРНІГІВЩИНИ

Цієї весни криза ліквідності обігових коштів для проведення весняно-польових робіт торкнулася майже кожного сільгоспвиробника.

Для стабільного фінансування аграрного сектору програму держпідтримки «5-7-9%» і програму державних портфельних гарантій було синхронно доповнено «аграрним» напрямом.

Щоб забезпечити проходження посівної кампанії у 2022 році постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 р. № 274 для сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.

Станом на 26 квітня 68 сільгоспвиробників Чернігівської області вже скористалися державними гарантіями та залучили кредитів на загальну суму 503,9 млн грн. За програмою портфельних гарантій 80% – 387,5 млн. грн.

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» передбачає надання аграріям пільгових кредитів та державних гарантій на портфельній основі. Ставка становить 0%. Строк кредитування – 6 місяців. Сума кредиту – до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20% від суми кредиту – решту суми гарантує держава.

Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення сільгосптоваровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

Назад