Анонси

 

 
 
 
 
 
 

Назад

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ОБЛАСТІ ПРОАНАЛІЗУВАЛО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ 2022 РОКУ

Сьогодні під головуванням заступника начальника Чернігівської ОВА Дмитра Синенка відбулася колегія ГУ Держпродспоживслужби в області на якій підбили підсумки минулого року. Від Департменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  участь прийняв заступник директора Василь Жук.

Минулого року Головне управління Держпродспоживслужби в області надало майже 35,7 тисячі послуг у сферах безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини, фітосанітарного та санітарного законодавства на загальну суму близько 1,7 мільйона гривень. За словами начальника управління Юрія Павлішена, попри складність умов, робота в жодному разі не припинялася, завдяки чому низку окреслених завдань на 2022 рік було виконано. Крім того, проведено реорганізацію профільних державних установ.

«Нашим ключовим завданням було в таких умовах утримати під контролем епізоотичну та епідемічну ситуацію в Чернігівській області, а також фітосанітарну безпеку. В цілому ми справилися», — наголосив Юрій Павлішен та поінформував про зроблене за кожним напрямом діяльності.

З основного

На сьогодні область благополучна щодо африканської чуми свиней та сказу тварин, як і загалом епізоотична ситуація за всіма інфекційними захворюваннями в галузі тваринництва регіону.

Під постійною увагою — стан профілактики хвороб бджіл (на початок поточного року в області зареєстровано та паспортизовано 1433 пасіки, в яких налічується 56 949  бджолосімей).

До Управління захисту прав споживачів звернулися 734 особи щодо якості продовольчих товарів та надання послуг у сфері ресторанного господарства (45), якості непродовольчих товарів (370) та послуг (319). За результатами розгляду звернень споживачам повернуто коштів на більш ніж 194,6 тисячі гривень.

Упродовж року проводилися заходи контролю харчування дітей в закладах освіти, перевірки об’єктів питного водопостачання, моніторинг цін на товари соціального значення, профілактичні та протиепідемічні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби. А ще — фітосанітарні процедури при здійсненні експорту лісопродукції, сої, гороху, соняшнику, картоплі та овочів, зелені, баштанних культур, фруктів та ягід, спецій, прянощів та приправ, насіння олійних та технічних культур на промислове перероблення, пшениці, жита, ячменю, вівсу, кукурудзи, круп, борошна, солоду й іншого до понад 50 країн світу.

У громадах тривала реалізація програм з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої. З метою її виявлення торік обстежено понад 11 387 га площі. Загальне фінансування склало 98 тис. грн (бюджети тергромад або інші джерела — кошти власників та землекористувачів).

Заступник начальника ОВА подякував усьому управлінню за роботу, яку вдалося виконати, незважаючи на труднощі, пов’язані з наслідками ворожої навали минулого року. Водночас звернув увагу на санітарне благополуччя в модульних містечках: «Прошу взяти на контроль санітарно-епідеміологічну ситуацію у модульних містечках, облаштованих для людей, які через бойові дії втратили власне житло. Нагадую, що структурні підрозділи ОВА завжди готові співпрацювати та взаємодіяти».

Джерело: Чернігівська обласна військова адміністрація

 

Назад