Анонси

 

 
 
 
 
 

Назад

З ЛЮБОВ’Ю ДО ЛЮДЕЙ, З ПОВАГОЮ ДО ХЛІБА

З першого дня повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України Чернігівська область опинилась у зоні активних бойових дій. Ворог наносив по цивільній інфраструктурі міста та області авіа, ракетні удари, систематично відбувались артилерійські обстріли. Саме в такому становищі опинились підприємства «Мукамел», «Артем» та «Поліський хліб», що знаходяться на околиці м. Чернігів. Саме ці підприємства відвідали фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

 

 
 
 

Співпраця цих трьох суб’єктів господарювання налагоджена таким чином, що ТОВ «Мукамел» закуповує зерно у сільгосптоваровиробників Чернігівської області та надає на переробку ТОВ «Артем», а потім борошно постачається на хлібопекарські підприємства Чернігівської області, в тому числі і на ТОВ «Поліський хліб».

 

 
 
 

Потужності ТОВ «Артем» дозволяють переробити 1200 тонн зерна на місяць, на сьогодні вони завантажені на 40%. До війни на підприємстві працювало 33 працівники, зараз робочими місцями забезпечено 25 осіб, 6 працівників призвані до лав ЗСУ.

ТОВ «Поліський хліб» спеціалізується на виробництві хліба, хлібобулочних та борошняних кондитерських виробів. Асортимент налічує близько 150 найменувань та постачається у магазини фірмової торгівлі «Куликівські ковбаси», «Салтівський м’ясокомбінат», міні-маркети міста та через приватних підприємців реалізується в межах області.  

 

 
 
 
 

До початку військового вторгнення російської федерації на ТОВ «Поліський хліб» працювало 32 особи, на сьогодні залишилось 23 працівники віддані своїй справі. Потужності підприємства дозволяють виробляти 12 тис. буханок хліба на місяць. До війни виробництво складало до 5 тис. буханок, зараз – 2 тис буханок на місяць.

Як розповідає директор підприємства Олександр Шимерлюк, виробництво та постачання хліба споживачам здійснювалось до 7 березня 2022 року під обстрілами та в умовах небезпеки для життя аж доки на підприємство не почались прильоти. Керівництвом було прийнято рішення тимчасово припинити виробничий процес та убезпечити колектив.

«Повернувшись на виробництво після деокупації області, в перших числах квітня просто руки опускались від побаченого, - розповідають Олександр Шимерлюк, директор ТОВ «Поліський хліб» та Артем Акопян, директор ТОВ «Артем», - було майже повністю знищено все виробниче обладнання, в тому числі і унікальна піч, запрограмована на випікання широкого асортименту кондитерських виробів, куплена та встановлена перед самим початком війни, пошкоджено та знищено мийки, витяжки, холодильники, дахи та стіни в цехах. Але ні на секунду не промайнула думка покинути справу життя та залишити улюбленого споживача без свіжого хліба, а відразу ж в голові будувались плани відновлення виробництва».

Керівництво та працівники в перші ж дні об’єднались та власними зусиллями зайнялись прибиранням та відновленням виробничих потужностей. ТОВ «Мукамол», ТОВ «Артем» та ТОВ «Поліський хліб» власним коштом відновили виробниче обладнання та провели ремонт цехів, перекрили дахи і вже у травні 2022 року відновили виробництво.

«Що найбільше здивувало у ті часи, - зазначає Олександр Шимерлюк, - це те, що працівників не довелось умовляти повернутись на робочі місця. Люди зібрались в один день і готові були працювати понаднормово та без заробітної плати лише щоб відновити зруйноване та розпочати виробництво. Саме тоді й народилось гасло, яке й зараз супроводжує трудовий колектив - «З любов’ю до людей. З повагою до хліба».

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний подякував виробникам за відданість справі та зазначив, що саме завдяки таким прикладам незламності та віри у власну справу економіка України залишається стійкою навіть у важкі воєнні часи.

Назад