Назад ДБАЄМО ПРО САД ВЖЕ СЬОГОДНІ З настанням весни роботи на присадибних ділянках додається. Садівники починають активно переходити до активних дій. Весняні роботи в саду починають, не чекаючи повного танення снігу. Встигнути потрібно багато: очистити ділянку, приділити увагу деревам і чагарникам, підготувати парники і теплиці.
Догляд за деревами плодово-ягідних культур починають з огляду дерев та кущів на пошкодження, ураження гниллю, рослинними захворюваннями та вимерзлі. Обрізка буває різною: вкорочувальна, оздоровча, проріджувальна або післяпосадкова. Важливо знати! Гілки, які уражені якоюсь хворобою, необхідно спалити, їх не можна використовувати для компосту.
Найкращим часом для обрізки плодових дерев вважається кінець лютого – початок березня, адже в цей період, саме деревце ще спить і нічого нового ще не встигло вирости або зацвісти.
Досвідчені спеціалісти рекомендують в цей період займатись обрізкою - персикових і абрикосових дерев, а от обрізку груш і яблунь відтягнути до середини - кінця квітня.
Також у цей період потрібно полікувати дерева, які мають тріщини (морозобоїни), дупла, лишайники. Якщо на корі дерев виявлені лишайники, дупла, слід позбавлятися від них вже в березні. Для цього на землю розстеляють плівку і приступають до роботи. Тіло лишайника зрізають гострим шпателем або ножем, ретельно зачищають кору, наступне проводиться і з дуплами. Дезинфікують мідним або залізним купоросом або іншим фунгіцидом, замазують дупло садовим варом, глиною. Морозобоїни теж замазують садовим варом. При цьому потрібно дотримуватись техніки безпеки.
Не забуваємо і про кущі, відкриваємо від утеплень на зиму, розвязуємо пригнуті на зиму кущі, кущі малини обрізаємо та зрізаємо висохлі та ушкоджені гілки. Якщо на гілках смородини виявлені роздуті, округлі бруньки (бруньковий кліщ), то такі галузі зрізують і спалюють. Обов'язково обкопують чагарники, звільняють гілки, трохи прогрібають граблями ділянки квітучих цибулин.
З підвищенням температур активізуються шкідники і хвороби, слід подбати про весняну обробку саду. Проводять профілактичні обробки від хвороб і шкідників у 4 етапи залежно від регламенту застосування препарату:
Перша обробка – по голому дереву: проводять, коли рослина ще спить, до набрякання бруньок;
Примітка: Після першої обробки обов’язково необхідно провести підживлення саду (нітроамофоскою). Також замість мінеральних добрив рослини можна підживити компостами або рідкими органічними добривами.
Друга обробка – по зеленому конусу бруньки: проводять, коли бруньки вже тріснули, але листя ще не почало розпускатися;
Третя обробка – у фазі рожевий бутон: проводять до розкриття квіткових бутонів;
Четверта обробка – на стадії формування плодів: проводять на самому початку формування плодів за кілька днів після цвітіння.
Джерело: за матеріалами офіційного веб-сайту Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області
Назад |